Objevy ledna

Objevy ledna

Se začátkem nového roku se jako obvykle roztrhl pytel se zprávami o předsevzetích. Jak jinak se tato předsevzetí týkají zdravější stravy, pohybu, zlepšení celkové životosprávy… Internet i noviny na nás chrlí vychytávky „jak zhubnout“. Málokdo si uvědomuje, že se nejedná o chvilkovou záležitost. Chvilkové vzplanutí a doufání, že tukové polštáře jsou nadobro pryč po tříměsíčním úsilí a odříkání, je naprosto k ničemu. Neprospívá to ani psychické kondici a ani tělu. Zejména ledviny mohou při vysoko bílkovinných dietách dost trpět.

Je třeba vzít rozum do hrsti a netrestat svoje tělo za to, jaké jste měli doposud ukotvené (zlo)zvyky, kterými jste ho decimovali – ty začínají v hlavě. Vždycky to začíná v hlavě, proto i tentokrát je třeba promyslet si, jaké jsou vaše priority – jestli chcete vypadat hezky štíhle v létě, nebo se cítit krásně po všech stránkách po celé roky. Je to velký rozdíl ?

Ať už jste nebo nejste právě jeden z těch, co se rozhodli do toho opravdu jít, mám pro vás tipy ze světa food, díky kterým se můžete cítit lépe, které můžete zařadit do zdravého jídelníčku a které vám udělají dobře.

100% džemy Relax

 

Prvně bych ráda poukázala na úplnou novinku na našem trhu – 100% džemy od Relax. Tohle mi scházelo, protože vyrobit něco tak dobrého, koncentrovaného, co musíte dlouho vařit, vědět jak zakonzervovat, trvá dlouho a je tím nějaká práce. To malé množství džemu, se kterým si na rok vystačím, mi za tu velkou práci nestojí, proto mám velikou radost, že tyhle džemy vznikly. Mají v sobě kousky ovoce a jejich chuť je plná. Džemy neobsahují žádný přidaný cukr, aroma ani barviva. Jde o čistou chuť přírody, která oživí váš jídelníček.

Baobab

Další věc, kterou jsem v lednu objevila, je Baobab. Obsahuje hodně vitaminu C a je to silný antioxidant. Vybrala jsem si ho v rámci spolupráce se Sklizeno pro svůj recept na super tyčinku. Nejlépe si své benefity zachová při „studeném“ zpracování. A jak chutná? Jeho chuť je svěží, taková lehce citrusová. Proto se bude hodit v kombinaci s ovocem, ale třeba i kokosem nebo ořechy. Použít ho můžete do smoothie nebo nevařených kaší, příp. vychladlých kaší.

Spielberg Gourmet

Nikdy se nestalo, že by k duševní pohodě nepřispělo trochu vína a toto, které jsem dostala od Ježíška, mě fakt ohromilo. Spielberg – Pinot blanc  2014 – pozdní sběr – suché. Našla jsem na webových stránkách Spielberg, že „víno je vyrobené z hroznů, které dozrály a byly sklizeny s ušlechtilou formou plísně Botrytis cinerea. Víno zrálo v sudu je jemném kvasničním kalu s metodou sur-lies„. Při nalití do sklenky mě zaujala sytá barva, po přičichnutí výrazné aroma a ta chuť! Je sice intenzivní ovocitá, ale zároveň příjemná.

BA!

Vzhledem k tomu, že do Globusu moc nechodím, protože v blízkosti žádný nemáme, neměla jsem možnost narazit na tuhle tyčinku BA! bez cukru od Bakalland. Možná, že bych ji našla v nějakém jiném obchodu, ale zase tak často po müsli tyčinkách nekoukám, protože mě zklame jejich složení. Tahle mě ale zaujala, protože byla vystavená jaksi bokem a když vás do očí trkne, že je bez cukru, začnete se o ní zajímat. Takže jsem sáhla po kokosové a v práci se do ní pustila někdy před obědem, kdy jsem měla tak trochu hlad, možná mě tak trochu honila mlsná ? a do oběda ještě nějaký ten čas scházel. A byla jsem mile potěšená. Je lehká, takže jsem to vystihla v tu správnou chvíli, protože jsem zahnala jak chutě tak svůj pidihlad.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *