Objevy února

Objevy února

Během února jsem spontánně narazila na pár dalších dobrot, které sice nejsou na našem trhu nové, ale do mého obzoru se dostaly právě až teď. Ačkoli je pravda, že na víno, kterým začnu, zas tak často nenarazíte.

 

Slovinská vína Jeruzalem Ormož

Slovinská vína pro mě byla doposud neobjevená. Jde poměrně o malou zemi a nenapadlo by mě, že se tam někam vejdou vinice, z nichž vzdejte tak dobré víno. Ale znáte to, když neporozumíte zdejší nabídce, můžete se koupit takového vína spálit. Stejně tak, jako na každém jiném trhu s vínem. Doporučení na tato vína jsem dostala od vinotéky Dobrevinko.cz, která má nabídku slovinských vín od Jerusalem Ormož, a tak jsem si tam dokázala vybrat vína, která by se mi mohla zamlouvat. A taky že se tak stalo. Vybrala jsem si mezi suchými víny nějaký ten sauvignon a rulandu z edice Gold Collection. Ve vinotéce na mě čekají ještě vínka z kolekce Numbers. Předpokládám, že i ony budou mít svůj osobitý charakter a svěžest, jako ta, která už jsem měla možnost ochutnat.

 

Madeta Fitness syrovátkový nápoj

Syrovátku jsem měla vždycky ráda, ale nápoj od Madety jsem přehlížela, protože jak je známo, prakticky všechny chlazené drinky typu kefír apod. jsou hodně slazené. Proto jsem po tomhle drinku sáhla až ve chvíli, kdy jsem si všimla, že je slazený stévií. Tedy jen doslazovaný. Nějaké množství cukru tam je, ale není ho moc a tak se můžete těšit ze svěží chuti syrovátky a ovoce. Moje nejoblíbenější příchuť je mango. Jak drinky slibují, chutnají jako džuš…akorát, že nejsou tak slazené.

 

Tyčinky 100 % ovoce od Emco

Osobně na přírodních tyčinkách v poslední době dost ujíždím. Když jsem ze zvědavosti sáhla po těchto tyčinkách, byla jsem mile překvapena, že tak velká fabrika, jako je Emco, bude vyrábět nešizenou ovocnou tyčinku bez přidaného cukru a dalších nesmyslů, které se většinou v tak velké výrobě s chutí používají pro úsporu nákladů a maximalizaci zisku. Takže pokud mě honí mlsná a prahnu po něčem malém, sladkém, ale v rámci možností zdravém, dám si tuhle tyčinku. Pokud by mi šlo vyloženě o jednoduchou sváču „z kabelky“, sáhnu vždycky po raw tyčince s proteinem, která je méně sladká a více výživná.

 

Vegetariánské párky 

Ještě další věc, která mě v únoru zaujala, jsou vegetariánské párky v Lidlu. Možná, že jsem přehlídla, možná, že v Říčanech je začali prodávat teprve teď, nicméně mi je rozšiřování „alternativních“ produktů tohoto typu v mém oblíbeném Lidlu sympatické. Jenomže My Best Veggie mě docela zklamaly mdlou chutí a celkem vysokým obsahem tuku. Potěšilo mě, že nejsou sójové, ale si místo toho raději koupím něco lepšího „nealternativního“. ?Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *