Grilování s LotusGrill

Grilování s LotusGrill

Díky foodblogerce Janě, autorce webu Popečeníčko.cz jsem měla příležitost zúčastnit se pikniku, který uspořádala   spolu s LostusGrill. Tento bezkouřový gril se stal jejím pomocníkem do kuchyně, který nezabere tolik místa a je vhodný pro zdravé grilování. Na českých oficiálních stránkách www.lotusgrill.de/cz lze získat řadu cenných informací. Např. to, že LotusGrill je německá značka, což napovídá lecos o kvalitě, nebo že grily lze sehnat ve dvou velikostech.

Jak se vyvedla moje první akce ve společnosti foodblogerů? A jaká je má první zkušenost s LotusGrillem?

Jak se vyvedl grilovací piknik?

Janička spolu s pár pomocníky nachystali senzační akci v pražské Stromovce. Pravděpodobně se jí povedlo objednat i krásné počasí jelikož předešlý den moc slibně nevypadal. Byla to pro mě bezva příležitost sejít se s dalšími foodblogery, z nichž někteří už ve světě foodblogerů něco znamenají. Mohli jsme navzájem předvést svojí nejlepší grilovací mňamku a autor té nejlepší byl výhercem grilu LostusGrill. Byla jsem naprostý nováček, zpočátku trochu nejistá. Obavy a stud po krátké době opadly, když jsem měla možnost se pobavit s několika sympatickými a milými foodblogery. Janičce, jejímu příteli Ondrovi a několika dalším patří mé veliké poděkování!

Jak u mě obstál LotusGrill

Jako první vás okouzlí jeho design. Můžete si vybrat i z několika různých barev. Jak jsem již zmiňovala, gril je k dostání ve dvou velikostech a navíc se nabízí i příslušenství, jako je poklop nebo tál aj.

Co se týče samotného plotus-grill-bbq-1oužití, jeho velikou výhodou je vysoká rychlost, za kterou je možné začít grilovat. Díky větráčku ve spodní části grilu se rozežhnuté dřevěné uhlí uvnitř plnícího boxu rychle rozpálí. Teplota se dá navíc i regulovat. Největší výhodou grilu a zejména největším důvodem, proč si tento gril pořídit je, že ačkoli grilujete na dřevěném uhlí, nestane se, že odkapávající tuk z jídla způsobí škodlivé odpary při styku s rozpáleným uhlím. olej odkapává na dno grilu a poté se jen vyčistí. Grilování je v tomto případě naprosto ZDRAVÉ!

Našla jsem si však i menší výhrady, které však nejsou specifické jen pro tento gril, ale i pro ty další. A tou výhradou je údržba. Prostřední část grilu je celistvá, mřížka tedy obklopuje tu část, pod níž nežhne rozpálené uhlí. Logicky je tato prostřední krytá část tou nejvíce rozpálnou a dá se na ní grilovat například steak. Jenomže kvůli obrovskému teplu se na kov připaluje jídlo, které se i po sundání dál a dál napaluje, zatímco po krajích grilu není moc vysoká teplota.

Ale abych to shrnula, LotusGrill přináší možnost zdravého grilování bez kouře, snadné manipulování a řadu dalších výhod.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *