Jarní novinky od Semixu

Jarní novinky od Semixu

Semix přichází na trh s novinkami, které jsem měla možnost během uplynulých dní otestovat. Pustila jsem se do důkladného ochutnávání, abych vám mohla nové chutě zprostředkovat a vy jste mohli sami posoudit, jestli je do zařadíte do svého jídelníčku.

Když mi kdysi přišla první ochutnávka od Semixu, měla jsem co dělat, abych vše důkladně otestovala. Z množství produktů jsem si nejvíce oblíbila pohankové a špaldové lupínky bez cukru, ovesnou a vícezrnnou kaši – 80 % a drcené lněné semínko. Tyhle potraviny v nynější době konzumuji z těch všech nejvíce a to proto, že i přes absenci nebo minimum cukru jsou chutné a ke snídani naprosto ideální. Právě přehledné označení množství cukru a snaha o jeho eliminaci v produktech je to, co Semix odlišuje od ostatních.

Semix má v sortimentu cereálních lupínků nové výrobky, jimiž jsou celozrnné ovesné s jablky a skořicí, celozrnné ovesné s medem a chia semínky, celozrnné špaldové s čokoládou, pohankové celozrnné a bio ovesné celozrnné. První tři varianty spadají do kategorie B – jsou jen slabě doslazené. Velice si cením kvality surovin, které jsou k lupínkům přimíchány. V ovesých lupíncích s jablky so pochutnáte na křupavých sušených kouscích jablek, v čokoládových najdete drobné hoblinky dobré čokolády…

I samotné lupínky chutnají dobře. Dávám si je do jogurtu a je super, že hned nezvlhnou. Takže si ráno pěkně zakřupu a díky tomu, že jsou lupínky celozrnné a obsahují hodně vlákniny, vydržím až do svačiny sytá. A jelikož patřím k těm, co se snaží cukr ve své stravě maximálně eliminovat, míchám si ochucné müsli s lupínky bez cukru.

Nová chia kaše bez lepku s jablky a skořici krásné voní a dobře chutá. Je v ní trochu cukru, což mě trochu mrzí, protože kaše, které Semix vyrábí jako -80 % chutnají skvěle i bez cukru. Ty si kupuji do práce a vytáhnu je ze šuplíku ve chvíli, kdy přijde chuť nebo hlad. Pokud mám chuť i na trochu sladší chuť, dám si vanilkovou kaši. Porce jsou ta akorát.

Ochutnala jsem také dvě nové příchutě müsli srdíček – kokosové a jablečné s chia semínky. Jedna lepší než druhá. Když chci mlsat, je tohle to pravé. Samozřejmě nesním celý pytlíček, ale mám se co přemáhat ?

A pak je tu nová ovesná kaše se zeleninou. Přiznám se, že ten nápad mě ohromil. Ale nějak tomu nemohu přijít na chuť. Ani když jsem si jí vylepšila parmezánem. Zato moje mamka! Ona zdravé stravě moc nedá, ale kaši mi snědla a ujala se i druhého sáčku, který si vzala do práce. A ptá se mě, jestli nemám ještě ? Takže je to opravdu na každém, jaké chutě preferuje.

Pokud jde o mě, mohu novinky doporučit. Pokud by vás zajímalo více složení a obsah cukru, zamiřte přímo na web Semix, kde jsou produkty na e-shopu označeny i kategoriem – podle obsahu cukru: A až D. Ty s označením A jsou bez cukru, B s trochou přidaného cukru a tak dále.

Budu velice ráda, když mně i dalším čtenářům necháte v komentářích své vlastní zkušenosti. Ať už se značkou Semix nebo s dalšími fajn produkty, které jste na trhu našli ?

 Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *