Malý klenot v centru Prahy – Marthy’s Kitchen

Malý klenot v centru Prahy – Marthy’s Kitchen

Praha je plná kaváren či bister nebo restaurací, kde se setkáte s kvalitním servisem, dobrým občerstvením, ale málo která nabízí to, co právě Marthy’s Kitchen.

Francouzské bistro je sympatické již zvenku, pak ale vkročíte dovnitř a řikáte si – tady hodlám zůstat. A věřte – pokud zde najdete místečko pro váš čas odpočinku, určitě se vám nebude chtít odcházet. Atmosféra zde hřeje přímo u srdíčka a o to více, když vám přide sám Martin nabídnout parádičky z jeho kuchyně. Už na první pohled vidíte jeho nadšení a elán, tu radost, se kterou pečuje o spokojené zákazníky.

Jídelní lístek vypadá báječně. Mám chuť dát si nejlépe všechno. Od jídelního lístku odvracím oči k detailně dopilovanému interiéru ve francouzském stylu. Krása krása krása! Cítíme  se tu s přítelem fantasticky. Ani nám nevadí, že si na chvilku počkáme na jídlo. Ale ani není divu – hosté si nemohou nedopřát pěkně upravené talíře s veeelice chutným jídlem – právě takovým, jako byly ty naše.

Nechala jsem se zlákat slanou palačinkou plněnou uzeným lososem a ricottou podávanou s hořčično medovou omáčkou a lístky rukoly. Řeknete si “ taková palačinka, co na ní může být?“ Věřte nebo ne – byla to úžasná lehnounká jemňounká lahodná palačinka! A spolu s tou hořčično medovou omáčkou…!!! Nebudu vám nic vykládat, tohle musíte ochutnat. Vynikající byly i toustíky s uzeným lososem a zastřeným vejcem nebo takové brownies. Já sladkého tolik nesním, jsem spíš ochutnávač co se sladkostí týče. Každopádně pořádná porce vydatného kousku brownies z Marthyho kuchyně vás svede k hříchům. Kolem nás pluly talíře jako o závod. Všechna jídla vypadala skvěle.

Těším se až zde opět zavítám a ochutnám další dobroty z Marthyho repertoáru. A doporučuji i vám zavítat na dobré jídlo do příjemného prostředí blízko Náměstí Miru.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *