Meeting foodblogerů pro uvedení nové kampaně „Vím, co jím a piju“

Meeting foodblogerů pro uvedení nové kampaně „Vím, co jím a piju“

Nejraději píšu články z akcí pěkně za tepla. Během cesty domů se mi stačí rozležet všechny dojmy v hlavě a emoce ještě pracují. A proto vám chci naservírovat zkušenosti z dnešního setkání ve škole vaření Laboratorio, který byl organizován pod záštitou „Vím, co jím“ pro blogery, kteří se zajímají o zdravé jídlo.
Před týdnem jsem byla pozvána na meeting, kde jsem se mohla dovědět něco o nové kampani v programu „Vím, co jím a piju“ zaměřené na zvýšenou konzumaci soli v České republice a zároveň si užít trochu vaření s dalšími milovníky jídla a zdravého životního stylu.
Po vstupu do Laboratoria mi začaly oči kmitat sem a tam, jelikož kuchyň na mě zapůsobila moc příjemně a já nemohla odtrhnout oči, abych se soustředila na slečnu, která mě zde přivítala a zavedla k dalším účastníkům našeho setkání. Provedla mě kuchyní až do pěkně upravené místnosti k dlouhému masivnímu stolu, kam jsem usedla k již sedícím návštěvníkům, tedy vlastně téměř jen návštěvnicím. Nikoho jsem zde nepoznávala. Všechny ty mladičké slečny mi nebyly povědomé. Jediná známá tvář zde byla Kačka, autorka krásného a úspěšného food blogu Smoothcooking .

kuchyň v Laboratoriu

po boku Michaely (http://cookingwithsusa.blogspot.cz/) a Karla (http://www.superzivotnistyl.cz/)
Foodstylistka Lenka Foltýnová

Sama jsem článek o účincích soli na lidské zdraví psala před rokem: Sůl nad zlato, ale s mírou. Nyní můžu jen apelovat na to, abychom se snažili vyhnout jídlům předpřipraveným, různě průmyslově zpracovaným a otevřeli dveře dokořán základním potravinám: ovoce, zelenina, obiloviny, luštěniny, těstoviny, maso, vejce, mléčné výrobky aj. Co nejméně zpracovaná potravina – tím více zdraví prospěšná.
Po krátké osvětě a uvědomění si rizik, kterých nám výrobci potravin vystavují, jsme se dověděli pár fíglů pro foodstyling od foodtylistky a fotografky Lenky Foltýnové. A poté už jsme se s chutí vrhli na vaření tříchodového meníčka. Spolu s Míšou a Karlem jsme se pustili do krájení, míchání, restování… až jsme si nakonec pochutnávali na výýborném salátku z čočky s kořenovou zeleninou, kozím sýrem a ořechy, flank steaku s polentou a glazovanými kapustičkami a jako sladká tečka na nás v lednici čekal lehký dezert z ricotty na způsob odlehčeného tiramisu, kterým jsme vaření započali. Ano jistě – nešlo o tiramisu. Bylo to mnoohem chutnější, zdravější a zkrátka báječnější než tiramisu.

Čočkový salátek

Z Laboratoria jsem si odnesla hezký zážitek. Jelikož jsem absolvovala podrobný kurz výživového poradce a sama se o nutriční hodnoty potravin velice zajímám, nedozvěděla jsem se zas tak nic nového, ale strávený čas v milém kolektivu mi za to stál.

Flank steak s polentou a glazovanými kapustičkami
Něco o programu „Vím, co jím a piju“

Nevládní nezisková organizace Vím, co jím a piju o. p. s. působí v ČR od roku 2010 a přináší spotřebitelům snadný způsob v orientaci na zdravé potraviny. Potraviny označené značkou Vím co jím byly posouzeny nezávislým odborníky a schváleny jako potraviny, které jsou prospěšné našemu zdraví, jelikož neobsahují množství soli, cukrů, trans mastných kyselin a nasycených mastných kyselin, které by byly pro organismus zatěžující. Toto logo je dobrým navigátorem pro ty, kteří se nevyznají v tabulkách na zadních stranách obalů značících nutriční složení potravin. „Program „Vím, co jím a piju“ (www.vimcojim.cz) je součástí globálního programu „The Choices Programme“, který umožňuje spotřebitelům lepší orientaci v nabídce potravin. Program vznikl na základě Světové zdravotnické organizace a Organizace OSN pro výživu a zemědělství.“
Cílem programu je pomoci v osvětě o zdravém životním stylu, který právě tkví i konzumaci potravin, které neubližují našemu zdraví.

MUDr. Václava Kunová pouze nepřednášela, spolu s námi se zapojila do vaření


1 komentář k “Meeting foodblogerů pro uvedení nové kampaně „Vím, co jím a piju“”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *