Proteinové kuličky

Proteinové kuličky

Je lepší obětovat pár minut přípravě domácích, nedoslazovaných proteinových kuliček, než kupovat v obchodech proteinové, ehm „proteinové“ kuličky, které vám naloží porci cukrů a co si budeme povídat, nemusejí chutnat zrovna dobře. Nic na jejich přípravě není a u válení si skvěle odpočinete. Takže si vyhrňte rukávy, začínáme 🙂

 

Proč byste je měli chtít? Nevím, možná se vám to nestává, ale mě někdy popadne chuť na sladké. Ale jelikož sladké sušenky, dorty a podobné věci nejím, ráda si dám něco, co kromě sladkého uspokojení přinese mému tělu i další benefity. A co si budeme povídat, proteinové kuličky už mají v názvu jasně dáno, že jejich přínosem je kromě jiného obsah proteinů. Mají v sobě ale i hodně vlákniny, zdravých tuků a obalit si je můžete v oříšcích, které máte rádi, v kakau, ovoci… zkrátka si je dochutíte podle svých vlastních preferencí.

A proč byste NEměli chtít ty kupované? Protože průmyslově zpracované potraviny na první místě chtějí zisk. Udělají krásný obal a na jeho zadní straně se dozvíte, že na prvním místě ve složení je cukr. V tom případě už vás vtahují tyhle cukroviny do spirály závislosti a mlsáte jednu za druhou. Stane se vám tohle s domácími? No, možná, že někomu ano, protože základ ve špatném stravovacím režimu vás bude stále stahovat k dohánění sladkého na všech možných frontách. Ale pokud zdravě jíte, zjistíte, že vás díky ořechům a proteinu dokáže uspokojit pár kuliček.

Pokud si teď říkáte, že kupované raw kuličky jsou vlastně v pořádku, protože nejsou doslazované cukrem a obsahují jen zdravé suroviny, tak máte svým způsobem pravdu – je to sice dobrá alternativa, ale na prvním místě bývá ve složení datlová pasta, která má také vysokou sladivost. Je to sice stále ta lepší možnost ve výběru kupovaného zboží, ale já si stejně budu stát za tím, že domácí jsou lepší 🙂

Když jsem zmiňovala, že si občas zobnu tuhle dobrotu, nechci vás nabádat k zahánění mlsné tímto způsobem. Nejlepší je s ujídáním mezi jídly skoncovat nadobro. Kuličky můžete brát jako skvělou cestu ke skoncování jezení nezdravého sladkého jídla. Další situací, kdy se proteinové kuličky můžou hodit je čas na malou svačinu, především v případě, kdy vás čeká cvičení anebo potřebujete doplnit energii po cvičení, než se normálně najíte.

 

Doba přípravy: 15 minut

Množství: cca 15 kuliček

Suroviny:

 • 50 g pohankových vloček
 • 100 ml horké vody
 • 50 g spařených mandlí
 • 60 g měkkých sušených fíků
 • 10 g karobu
 • 10 g kakaa
 • 30 g konopného proteinu

Na obalení: kakao, mleté ořechy, mleté mrazem sušené ovoce

 

Postup:

 1. Vločky nasypejte do mističky, zalijte horkou vodou, promíchejte a nechte nasáknout.
 2. V mixéru rozmixujte mandle s fíky najemno. Promíchejte hmotu s nasáklými vločkami, karobem, kakaem a konopným proteinem.
 3. Z hmoty tvarujte kuličky a obalujte.
 4. Skladujte v lednici.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *