Restaurace Jureček

Restaurace Jureček

Restaurace Jureček se nachází v Říčanech, v části zvané Radošovice. Těžko byste předpovídali, že odbočka z rušné hlavní silnice vás po pár metrech dovede na klidné místo, kde si při pohledu na rybník Jureček budete moci vychutnat prvotřídní jídlo a nechat se obsloužit kvalitním personálem.Kdysi před lety sloužila tato budova jako klasická hospoda.  Po jejím uzavření stála netknuta po několik let do doby, než si její rekontstrukci a znovuotevření vzal do rukou jeden schopný člověk. Restaurace Jureček je nyní jednou z nejlepších restaurací široko daleko.

Já jsem si Jureček zamilovala již při své první návštěvě. Pohotová obsluha se snaží ve všem vyhovět a poradit při výběru jídla nebo pití. Stálý jídelní lístek, který nabízí pestrý výběr pokrmů, je doprovázen denním menu. Vybere si zde opravdu každý. Milovníci těstovin, steaků, ryb nebo dezertů mají z čeho vybírat. Menu přesto není přehlcené. Je plné nápaditých pokrmů, které vás okouzlí již ve chvíli, kdy jsou vám naservírovány. Úhledně upravený talíř, bez zbytečných kýčů. Zkrátka tak, jak to má vypadat. A pak ta chuť! Ať si objednáte českou klasiku anebo něco „modernějšího“, nešláspnete vedle. A k tomu všemu ta atmosféra. Útluný interiér s prosklenou stěnou a výhledem na rybník dotváří přírodní materiály všude kolem vás.

 

Je všední den, dvanáctá hodina a restaurace je téměř plná. Nevzpomínám si, že bych někdy vešla do prázdné restaurace. Vždy je zde rušno a tak je lepší si stůl zarezervovat předem.

Tentokrát si objednávám sépiové špagety s krevetami, sušenými račaty a chilli.  Mamka, kIMAG0086 (2)terá mě na oběd pozvala, si objednala kuřecí prsíčko marinované v řeckém jogurtu a středomořských bylinkách s mačkanými bramborami. Čekání jsem si zpřijemnila decinkou rozlévaného chardonnay z Itálie. Vínko chutnalo moc dobře, ale moje decinka už pomalu mizí, chuťové pohárky jsou nabuzené, ale jídlo nikde. Výjimečně dnes čekáme na jídlo dlouho.

Když se dočkám svých špaget, malinko mě zklame absence chilli. Zato česneku, který nebyl v názvu zmíněný, je zde nálož. Trochu mě pohled na velké plátky česneku děsí. Ne, že bych česnek neměla ráda, ale raději bych uvítala slíbené chilli a když česnek, tak nadrobno. Vložila jsem do úst první sousto a zaradovala jsem se. Velice si cením, že kuchař těstoviny nepřesolil. Osobně si jídla moc nesolím a jsem ráda, že tento zdravý trend nacházím i v této dobrotě. Krevetky byly šťavnaté. Celkově mi špagety chutnaly.

Už se těším na další pochoutku, dobré vínko a pohodičku v příjemném prostředí Restaurace Jureček.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *