Rozhovor s nejmladším českým zakladatelem značky nádobí Janem Fabini

Rozhovor s nejmladším českým zakladatelem značky nádobí Janem Fabini

Už na střední škole se rozený podnikatel Jan Fabini rozhodl zřídit firmu spravující různé internetové obchody. Neustálá potřeba provázet lidi dynamickým světem plným možností a vynikat novými nápady, které jim pomohou nacházet nová řešení pro spokojenější život, zavedla tehdy devatenáctiletého podnikatele k nápadu přijít na český trh s něčím, co se však zcela vymykalo jeho oboru.

Jan Fabini chtěl se svou firmou založit e-shop s nádobím, ale žádné nedosahovalo kvality jeho náročných představ, a proto se rozhodl vyvinout vlastní sadu nádobí, pod kterou se nebude stydět podepsat a která přispěje k lepšímu požitku z vaření. Po rozhovorech s kuchaři a návštěvách řady výrobců nejen v Česku, ale i jinde po světě, začal vytvářet vlastní prototypy. Po dvou letech vznikla finální sada nádobí Fabini, která splňovala Janovy představy o kvalitním produktu.

O značce nádobí jsem sice už slyšela, ale dokud mě sám Jan neoslovil, zda bych nechtěla jeho produkty otestovat, neměla jsem možnost si jeho schopnosti ozkoušet. Moc tedy za tuto nabídku děkuji, děkuji za velice milý přístup a děkuji také za rozhovor, který si můžete přečíst níže.

Jaká byla moje první zkušenost s nádobím Fabini?

Už při vybalování pánve z krabice jsem si uvědomila jeho bytelnost. V druhém okamžiku mi do oka padly elegantní tvary. Ale jaké bude s nádobím vaření? Vzala jsem do ruky pánev s nepřilnavým povrchem i rendlík pro přípravu svého prvního receptu pro Bezhladoveni.cz, kterým je hráškové rizoto s lososem. Rizoto v rendlíku se pěkně rovnoměrně prohřívalo… V případě lososa jsem byla zvědavá na slibovanou nepřilnavost pánve, jelikož některé moje nepřilnavé pánve už připekly a strhly kůži z kdejakého filetu ryby. U pánve Fabini klouzala ryba krásně po povrchu i s minimem oleje. Takže jsem nejen docílila kýženého výsledku a ryba vypadala na talíři, potažmo na fotce skvěle, ale zvládla jsem to navíc v klidu a beze strachu z připálení. Za mě super výsledek! 🙂

 

 

Jak byste se popsal ve 3 větách?

Vezmu-li to z pohledu mé práce, tak jsem někdo, kdo se rozhodl vyrábět nádobí, které mu na trhu chybělo a které snad zlepšuje lidem požitek z vaření, někdo, kdo se snaží o nádobí tvořit hodnotný obsah, a někdo, kdo se vedle výroby kvalitního produktu snaží také o kvalitní a individuální zákaznický přístup. 🙂

Jaké jídlo máte nejraději a které nejraději vaříte?

Možná trochu paradoxně v kuchyni mimo testování našeho nádobí moc času netrávím a jídlo, které bych vařil nejraději, nemám, nicméně když už se o něco čas od času pokusím, jsou to s nejvyšší pravděpodobností nějaké těstoviny.

A co se naopak jídla, které bych nejraději jedl, týká, tak od doby, co jsem začal natáčet videorecepty s kuchaři, jako například Honza Vorel, tak vždy všechna ta jídla, které zrovna připraví! 🙂

Co Vás vedlo k založení značky nádobí? Měl jste plán, jak se mezi konkurencí „neztratit“?

Dříve jsem se podílel na vzniku různých internetových obchodů a chtěl jsem založit další, s nádobím. Bohužel jsem ale nenašel takové, které by mne zaujalo a pod které, jak i zmiňuji na našem e-shopu, bych se chtěl podepsat. K tvorbě vlastního nádobí mne tedy vedl tento fakt v kombinaci s tím, že už mne nebavilo pouze přeprodávat produkty cizích značek a přál jsem si mít produkt vlastní.

Kolik aktuálně máte v portfoliu produktů? Plánujete vývoj nových produktů? Třeba i trochu jiného charakteru?

Značku jsem uvedl na trh v říjnu minulého roku a v tuto chvíli nabízíme jednu sadu nádobí, která se skládá z jedenácti různých kusů nádobí. Mimo ni jsem v minulém týdnu zveřejnil také kolekci šetrných přípravků na kompletní péči o nádobí, kterou vnímám jako skvělý doplněk k nákupu. Do měsíce spustíme předprodej úplně nové sady nádobí, která je nyní ve výrobě, a zhruba za dva měsíce by se na e-shopu mohla objevit má první sada nožů, na které už taky nějaký čas pracuji. Nové produkty tedy plánuji neustále a ano, můžou být i trochu jiného charakteru. Jako třeba právě zmíněné nože. Stále se ale zaměřuji pouze na produkty, které s nádobím úzce souvisí a které můžou lidem pomoct při vaření.

Jakých spoluprací si ceníte v aktuální době nejvíce?

Nejvíce si cením těch spoluprací, které zákazníkům a eventuálně i fanouškům obou spolupracujících stran přinesou nějakou hodnotu. 🙂

Stanovil jste si jasné cíle, které postupně plníte, anebo pracujete na vývoji značky flexibilně?

Pracuji na základě dlouhodobých plánů, každopádně se to, speciálně v této rané fázi a době, bez flexibility neobejde. Snažím se to tedy balancovat.

Zdroj: www.fabini.cz


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *