Veganské ovesné koláčky s džemem

Veganské ovesné koláčky s džemem

Moje mamka si nedává předsevzetí na Nový rok. Dává si předsevzetí před Vánoci a tím je: „letos upeču jen 12 druhů cukroví“. Tentokrát byla tak odvážná, že řekla, že upeče 9 druhů…vždy se dopočítáme tak ke 22 – 25 druhům a pak slyšíte, kdo to bude jíst?

Já určitě ne ? Její linecké, banánky, rohlíčky,….atd. atd. sice ráda mám a návštěvy se k nám jen hrnou, ale nerada bych svojí celoroční snahu zahodila jentak pro pár kousků sladkého cukroví, které by mi přidá špíčky navíc (dobře, pár kousků ochutnám)-
A tak jsem vymyslela své vlastní cukroví, které sklidilo pochvalu i u mé mamky mistryně v pečení cukroví a zkušební várka zmizela tak rychle, že jsem se usvědičla v tom, že bude chutnat nejen mě. Je zdravé, rychlé, snadné, skvělé!
Veganská verze vznikla tak, že jsem měla chuť přidat kokosový tuk, ale vy můžete přidat i máslo, protože ho v cukroví zas až tolik není ?
A nezapomeňte, že i když jde o zdravou variantu cukroví, neznamená to, že ho můžete sníst celou mísu a nepřiberete ?
 

Doba přípravy: 10 minut
Doba pečení: 30 minut

Množství: 12 ks

Suroviny:

 • 40g drcených ovesných vloček
 • 50g jablka bez slupky
 • 15g kokosového tuku
 • 10g strouhaného kokosu
 • 3 čajové lžičky rumu
 • Džem (malinový)

 

Postup:

 1. Plech vyložte pečícím papírem. Troubu předehřejte na 170 ⁰C.
 2. Jablko nastrouhejte najemno a vložte mísy. Přidejte ovesné vločky, rum, kokosový tuk, strouhaný kokos a promíchejte. Nechte směs odstát asi 5 minut.
 3. Z hmoty tvarujte kuličky, které rozprostřete na plech. Do každé kuličky udělejte opatrně důlek. Můžete si pomoct kulatým koncem vařečky. Pokud se vám budou kuličky rozpadat, lehce přimáčkněte hmotu k sobě.
 4. Důlky naplňte džemem. vložte do trouby. Pečte 30 minut.


2 komentáře k “Veganské ovesné koláčky s džemem”

  • Děkuji 🙂 Když se dostane k 15 druhům tak slýchám „mě to nějak začalo bavit“ 😀 A po Vánocích…musím se krotit 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *