Veletrh Víno & Delikatesy – 18.ročník

Veletrh Víno & Delikatesy – 18.ročník

Veletrh vína v Praze je pro mě celým rokem očekáváná akce, na které nemůžu chybět. Nemohla jsem odolat ani tento rok, již popáté. Víno je mou velikou vášní. A proto je jasné, že si nemůžu nechat ujít akci, kde se každoročně prezentují zajímavé značky vín, na něž obvykle jinde nenarazíte. Nemohla jsem se dočkat okamžiku, kdy vstoupím na půdu výstaviště v Holešovicích, popadnu sklenku a okoštuju skvosty, které nám rok 2014 přináší z vinic.

Mé první dojmy z veletrhu mě rozlítostnily. Cožpak zde nemáme vinaře, kterým by stálo za to přijet se prezentovat na tento vyhlášený veletrh, který ještě před dvěma lety vzkvétal a stál zde stánek vedle stánku? Dnes jsem se bohužel tímto pohledem na prořídlé uličky výstaviště nepotěšila. Navíc zde značná část vinařství pocházela ze zahraničí. Zatlačila jsem slzu a odhodlala jsem se ponořit do vzorků vín, která se zde nabízela.

S přítelem upřednostňujeme vína suchá, kterých zde bylo na výběr značné množství. Tento rok jsem koštovala zejména ryslinky a savignony. Mezi všemi těmi vzorky bych ráda jmenovala vína z BM Vinařství Tvrdonice a ZD Němčičky. BM Vinařství Tvrdonice mě upoutali nejen decentními etiketami, které vypadaly elegantně a přitažlivě, ale to víno!!! Vínko bylo naprosto fantastické a jejich chuť byla právě tou, kterou jsem si nemohla odpustit odnést si v pár lahvinkách do osobního archivu.01

Součástí veletrhu jsou i stánky, jež se prezentují takovými delikatesami, jako jsou sýry, uzeniny, pečivo aj. Sýry neodmyslitelně patří k vínu a při této akci jsem zaostřila na stánek, jenž prezentoval litevské sýry Džiugas. Kousky sýra k degustaci byly seřazeny dle délky zrání na roztomilém „vozíku“ Nejprve jsem ochutnala sýr zrající 12 měsíců. Jeho jemná chuť mě donutila ochutnat další kousek. Tentokrát jsem sáhla po kousku sýra zrajícím 18 měsíců, následoval 24 měsíční sýr, až pak přišla třešinka na dortu – 36 měsíční sýr, který měl až naoranžovělou barvu a chlubil se velice pikantní chutí. Tyto sýry se již objevují v regálech obchodních sítí Kaufland a Globus, takže nemusíte smutnit, že jste si je mohli dopřát pouze na veletrhu.002

Zmínila bych i další delikatesu, která mě velice potěšila nejen po chuťové stránce, ale samotný nápad mě zaujal. Obecně stánek nabízel produkty Wine Wellness v Hustopečích, kde si mohou zákazníci vychutnat chvíle odpočinku ve vinných lázních. Co mě však vedle vinné kosmetiky zaujalo, byly Winelády. Wineláda s chilli či s mandlemi byly pro mě skvělým oživením veletrhu. Přiznám se, že mě tyto Winelády a další skvělé produkty navedly ke skvělé myšlence, jak v létě strávit nějaký (hodně) prodloužený víkend. Jsou to právě tyto hravé skleničky, které vás na první pohled zaujmou. A zatímco si vychutnáváte jejich obsah, zjistíte, že za tím stojí Wine Wellness Hotel Centro Hustopeče s celou řadou výborných produktů. Tak má vypadat propagace.

011

Ačkoli byl tento ročník veletrhu ochuzen o řadu stánků tuzemských vinařů, nemohu zapřít vynikající chutě, které si mé chuťové pohárky odnesly. Těším se již na další ročník a budu doufat, že opět objevím bohatost českého vinařství právě v těchto prostorách.

Velice milé setkání s kamárádkou Nikčou :)
Velice milé setkání s kamárádkou Nikčou ?


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *