Velké finále na Foodparade 2014

Velké finále na Foodparade 2014

Den, kdy vypukne Foodparade 2014 se nezadržitelně blížil. Ačkoli jsem se na tuto gastroakci moc těšila, ve snu by mě nenapadlo, že se stanu její součástí a budu se moci utkat s dalšími finalisty o vítězství soutěže „I love food“, pořádané ChefParade.

Spolu s doprovodem vcházíme do zahrad Trójského zámku ještě před začátkem, protože spolu s dvěma finalisty obsadíme kuchyňské linky stánku ChefParade jako první. Naskytá se nám výhled na mnoooho stánků, u nichž kuchaři, další odborníci v gastronomii spolu s pomocným personálem dodělávají poslední úpravy stánků a připravují vše, aby mohli návštěvníkům předvést to nej z jejich sortimentu. Počasí je vskutku vyvedené. Začíná se dělat pěkné teplo…

Nadešla má chvíle a pomalu se začínám pouštět do vaření svého „vítězného“ receptu – receptu, který mě sem dovedl. I tehdy jsou všichni členové týmu ChefParade prostě úžasní. Ihned po ruce, ochotní, milí… Shledávám se i s porotou, jimiž se stali: Jana Florentýna Zatloukalová (autorka knih Kuchařka pro dceru, Snídaně u Florentýny aj.), Darina Sieglová (redaktorka časopisu Apetit) a Radek Jakubec (kuchař, jehož kurzy můžete absolvovat právě v ChefParade

Přicházíme ke stánku ChefParade. I zde dochází k pilným přípravám. I přesto se mi zde však  členové ChefParede věnují s laskavostí a úsměvěm. Setkávám se s dalšími dvěma finalisty z nichž jeden vaří houbové ragú a další pracuje na raviolech s liškami, kozím sýrem a koprem. Velká konkurence, co jiného na to říct. U plotny se začínají dusit nejen houby, ale takřka i já – je hic!

Dokončuji svoje degustační porce a konverzuju s kolemjdoucími návštěvníky. Obrovskou radost mi udělalo to, že řada z nich se zajímala, za kolik „chefů“ (peníze platící na Food Parade) mohou jídlo koupit. Oni si ho chtěli normálně koupit?! ?

Pak už zaviselo na porotě, který z receptů zhodnotí, jako ten nejlepší. A tak před nimi stojíme a já vím, že ačkoli to nemusí být můj recept, jsem nejvíc nejšťastnější na světě, protože mám tu čest před milou porotou stát a ještě navíc slyšet, že je houbový tataráček zaujal. Nicméně houbové ragú s příměsí brandy a hořčice je okouzlilo nejvíce. Nejsem smutná. Vážně nebylo možné mou radost čímkoli nalomit.

Odložila jsem zástěru a přidala se ke svému trpělivému doprovodu, který mě přijel podpořit a užít si tento krásný festival jídla, na němž jsem jako milovnice dobrého vína nemohla odolat a zamířila jsem do stánku Víno Hruška. Zde jsem ochutnala jedno z nejsmyslnějších vín, jaké moje chuťové pohárky pohladilo. Suchý Hibernal byl naprosto vynikající. Víno jsem doplnila quichem s rajčaty a kozím sýrem ze stánku Votre plaisir, jež mě také více než uspokojil.

Se Zdeňkem si v neděli sice nazavařím. Mám ale zážitek, na který budu ráda a malinko i s hrdostí vzpomínat. ?  Stalo se to pro mě motivací pro tvorbu dalších receptů a tato zkušenost je pro mě samotnou pochvalou.

 

Druhý den na Foodparade

Neodolala jsem! Vydávám se na Foodparade i druhý den. Ihned mířím do stánku ChefParade za milou společností a chvilku se zde zdržím. Setkávám se zde s foodblogerkou a novou členkou ChefParade Janou, se kterou setrvávám v příjemném rozhovoru. Ještě teď jsem plná dojmů a nové dojmy mě zase sytí radostí a pocitem štěstí.

Rozhoduji se porozhlédnout po dobrotách, které vypadají věru krásně. Neodolávám telecímu pupku s lanýžovou omáčkou a pyré ze zauzených brambor ve stánku Intercontinental Hotel Prague sa masíčka  jejich restaurací Zlatá Praha. Vkládám do úst kousek jemného masíčka a … MŇAM! A pak trochu pyré.. MŇAAAM! Dokonalost! Když dojím lahodnou degustační porci, vydávám se degustovat další poklad ze stánku Víno Hruška. Decinka opět nezklamala. Chuťové pohárky mají velikou párty a nehodlají přestat. Proto když narážím na stánek La Truffe, neváhám dlouho a odnáším si porci kaštanového velouté s plátky lanýžů. A další naprostá BOMBA!

Mezitím se na pódiu připravují Zdeněk Pohlreich a vítěz soutěže I love food, aby se utkali v houbovém duelu. Losují si suroviny, které se stanou součástí jejich improvizovaného jídla. Ani trochu jim nezávidím ten pařák, ve kterém budou stát u plotny. Sleduji souboj a vnímám tu přátelskou atmosféru kolem dokola. Už se těším na další ročník báječné akce FOOD PARADE!Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *