Barvení vlasů v těhotenství aneb Jak jsem vyřešila odrostlý blond melír

Barvení vlasů v těhotenství aneb Jak jsem vyřešila odrostlý blond melír

S objevením prvních případů COVIDu v Česku se začaly dít věci, o kterých by se nám nezdálo. Povinně v rouškách, nedobrovolně zbavení svých nároků. Pod vlivem splašených rozhodnutí Vlády se většině z nás zmenšil prostor působení na vlastní domov a zmizely i možnosti, jak uspokojit doposud běžné životní potřeby dnešní doby – třeba zajít se zkrášlit do kadeřnictví.

S úlevou bych mohla zavzpomínat na dobu, kdy moje kratší mikádo vyžadovalo měsíc co měsíc pečlivý střih kadeřníka. S delším mikádem mě už naštěstí včasný zásah nůžkami netrápil, ale tak, jako řadu dalších žen, přišel problém s odrostem barvy.  Kadeřnictví zavřená – co si počít?

 

Z Instastories těsně po úpravě v únoru

V situaci, kdy není možné dopřát si barvení do kadeřnictví, skočíte si pravděpodobně do drogerie pro barvu. Ale ve chvíli, kdy čekáte miminko, musí jít stranou obě možná řešení. Korona nekorona, vaše vlasy už není možné obarvit chemickou cestou, pokud si uvědomujete možná rizika pro miminko.

Ač jsem slyšela názor, že barva nemůže mimi nijak ublížit, z druhé strany se dočítám, jak moc citlivý na škodlivé vlivy je nejen váš, ale hlavně vyvíjející se organismus dítěte. Jít dobrovolně naproti takovému riziku? Tak to v žádném případě. Teď už neberu zodpovědnost jen sama za sebe, ale i za někoho, kdo nemá možnost se jakkoliv bránit 🙂

Jakožto strarostlivá budoucí mamka, se snažím miminko ochránit od všech nadbytečných chemických vniků do těla – od stravy počínaje, po kosmetiku konče. Tím pádem padá i možnost jednoduše a levně přebarvit vlasy klasickou barvou z drogerie, která je sice jednoduchá na aplikaci a vysoce spolehlivá, ale…!

Co tedy zbývá? Přírodní barvy.

Přírodní barva se stala pro mě jedinou přípustnou variantou, tudíž vyvstala otázka: „Která barva bude tou nejlepší, která mi jednak překryje blond odstíny, ale zajistí mi taky jednolitou a přirozenou barvu?“

Svoje hledání jsem započala na e-shopech s přírodní kosmetikou a pokračovala jsem přes recenze uživatelů včetně videonávodů influencerek. Upřímně jsem moc spolehlivých recenzí nenašla. Nebo ne natolik přesvědčivých, které by se shodovaly na perfektním výsledku. Tedy až na jednu z mála. Narazila jsem na barvy VOONO, s nimiž pracuje i jeden salon a použilo ho dost uživatelek, které se nebály výsledek sdílet.

Když jsem nabyla dojmu, že výsledek dopadne dobře, bádala jsem po samotné aplikaci. Zkušenosti s barvou na bázi heny i dalšími přírodními barvami jsem měla mizivé, fakt jsem netušila do čeho se to pouštím 🙂 A na rovinu vám hned na začátek řeknu, že barvení přírodní barvou není úplně snadné. Tím spíš, kdy čekáte miminko – kvůli obavám si opravdu důkladně si procházíte přírodní složení přípravků… A to nevíte, co vás čeká potom. Jak jsem psala v článku „Moje tipy, jak „přežít“ první trimestr“, trpěla jsem první trimestr nevolnostmi. Ty víceméně vyvolávaly i různé pachy. Například odér silného matcha čaje, který připomíná čerstvě sečenou, možná trochu zapařenou trávu. A teď si představte, že musíte s touhle „vůní“ na hlavě setrvat několik hodin. To totiž barvení henou obnáší 🙂 Ale holky, co bychom nevydržely, když jde o krásu?! 🙂

 

Jak jsem si poradila s přírodním barvením?

Jak jsem psala, zaujala mě značka Voono, která kombinuje různé přírodní ingredience, a která na mě díky recenzím vzbudila důvěru. A jak jsem také psala, měla jsem blond probarvení do svých víceméně tmavých vlasů. Na webu značky jsem se dočítala o dvoufázovém barvení… Raději jsem poslala dotaz na zákaznickou podporu, abych se ujistila, jaké bude nejvhodnější řešení pro moje vlasy.

Voono mi doporučili svoje blond vlasy přebarvit odstínem Copper. Je to zrzavý odstín, který slouží jako mezikrok v barvení z blond na tmavou anebo při zabarvení šedin. Terpve poté bylo vhodné aplikovat tmavou barvu. Bylo mi jasné, že na tuto několika hodinovou práci budu potřebovat trpělivou pomoc – mamku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pomocí teploměru jsem namíchala barvu do konzistence kašičky. A v tu chvíli jsem si uvědomila, že začne zápas s nepříjemným odérem, který by mi možná za normálních okolností nevadil 🙂 Sedíc u otevřeného okna jsem nechala koneat mamku. Nabarvila mi odstín Copper na vlasy klasickým štětcem na barvení vlasů. Poté jsme nechaly barvu působit 40 minut. Po umytí šamponem Voono jsem vlasy lehce prosoušela fénem.

Po dalších 45 minutách byly vlasy připravené na další krok. Vrhla jsem se (opět s pomocí teploměru) na namíchání tmavého odstínu Dark Brown. U této fáze je potřeba být v nanášení barvy na vlasy opravdu pečlivá, protože jednak je konzistence trochu hutná a za druhé potřebujete perfektně přebarvit zrzavou barvu. To byste prostě neschovaly 🙂

Po 2 hodinách jsem si mohla barvu konečně smýt a vidět výsledek. Zpočátku měly vlasy na sluníčku nádech jakoby lehce do zelena. Ale to zmizelo po dalších dvou umytích. Pro péči o vlasy jsem používala šampon i kondicioner Voono. Ale upřímně jsem pak tyhle přípravky začala střídat se svým oblíbeným Matrix Biolage, protože se vlasy i s nanášením kondicioneru při sušení cuchají.

Značka Voono se přiznává, že po několika týdnech se barva vymyje a je dobré ji obnovit. Což jsem původně měla v plánu, ale můj muž je s barvou tónovanou lehce do světla spoko, takže zatím barvu nechávám, jak je, a možná se během léta na přebarvení a sjednocení zase vrhnu. Krom toho jsme se vrátili z Chorvatska, kde se mi sluníčkem pěkně a přirozeně vlasy „promelírovaly“, což je asi ještě pozůstatek po předchozím barvení.

Vlasy zůstávají stále tmavé i po cca třech měsících, kdy pouze změnily tón a vlivem sluníčka na dovolené chytly přirozené tónování, řekněme melírování s přirozeným přechodem od kořínků ke konečkům, takže mi pravděpodobně plynule odrostou do mé přírodní barvy

Shrnutí a moje hodnocení přírodní barvy

Otázka na to, jestli bych barvu doporučila nebo ne, bych odpověděla: Ano. Jednak jsem si stoprocentně jistá, že jsem miminku neublížila, jednak jsem tím nepoškodila svoje vlasy – naopak byly po aplikaci hustější. Přírodní, šetrná metoda má svoje „ale“, zkrátka není tak komfortní, jako je použití chemických barev, ale zaručeně se vyplatí v případě zdraví neriskovat a obětovat jak pohodlí.

Jinak výsledek cca po měsíci vidíte na úvodní fotce 🙂

 

 

Shrnutí – aneb, co potřebujete pro barvení vlasů přírodní cestou (Voono) v těhotenství

  • Dostatek času
  • Pomoc – trpělivou pomoc
  • Čerstvý vzduch
  • Teploměr
  • Barvy na vlasy se zaručeně přírodním složením – v tomto případě Voono
  • Mističku a štětec

 

Tak hodně štěstí a zdárný výsledek! 🙂Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *