Celerové hranolky pečené v troubě

Celerové hranolky pečené v troubě

Recept na celerové hranolky náleží webu www.trvalefit.cz. Prakticky jsem se držela původního receptu. Jen kari koření jsem vynechala. Přijde mi trošku zbytečné přebíjet chuť česneku a papriky tímhle žlutým práškem. Skusila jsem s kari kořením ochutit jen asi 5 hranolek a chuť těch bez kari byla jednoznačně lepší.

V postupu jsem se odýlila od té části, kdy scezené hranolky vhodíme zpět do hrnce a tam je smícháme s kořením a olejem. Hranolky jsem po vaření v OSOLENÉ vodě scedila do cedníku, nechala okapat a mezitím jsem si v suché misce smíchala koření s olejem. Poté jsem směs smíchala s hranolky a rozložené na plechu mířily do trouby.

I přesto, že hranolky jsou měkké již po čtvrt hodině, určitě je nechte v troubě celých 25 minut. Celer dostane jemně nasládlou chuť. Jsem si jistá, že tahle příloha se na mém talíři bude objevovat častěji. Ani není potřeba hranolky solit.

 

Doba přípravy: 20 minut
Doba pečení: 25 minut

Množství: 4 porce

Suroviny:

  • 2 velké celery
  • 4 lžíce oleje
  • 1 lžička koření kari
  • 1 lžička sušeného česneku
  • 1 lžička papriky mleté

Postup

Celer postupně celý oloupeme a seřízneme vršek i spodek tak, abychom měli rovné strany a dobře se tak celer krájel. Ten poté nakrájíme na plátky asi 1 centimetr silné. Z plátků postupně krájíme hranolky. Ve větším hrnci vaříme osolenou vodu. Když voda začne vařit, přidáme do vody celerové hranolky a nezakryté je vaříme po dobu 1 – 2 minut.

Následně slijeme vodu a hranolky vhodíme zpět do hrnce, do kterého přidáme olej, výše zmíněné koření a prohodíme tak, aby se hranolky postupně a rovnoměrně obalily. Nyní hranolky vyndáme a rozprostřeme na velký plech. Dejte pozor, aby hranolky nebyly na plechu příliš na sobě, v takovém případě se hranolky spíše dusí, než pečou. Hranolky pak pečeme v předehřáté troubě na cca 220°C zhruba 25 minut.

Originálni recept na:  http://www.trvalefit.cz/celerove-hranolky-v-troube/1 komentář k “Celerové hranolky pečené v troubě”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *