Moje 1. setkání foodblogerů v Chefparade

Moje 1. setkání foodblogerů v Chefparade

První pozvánku na setkání foodies v Chefparade jsem nemohla odmítnout. Už od té chvíle jsem se začala těšit na odpoledne, kde se setkám s dalšími kreativními lidmi, kteří své představy vkládají do vaření a pečení a tvoří svoje krásné foodblogy. Velikou radost mi udělala informace, že tentokrát bude mít režii ve svých rukou Janča – autorka Popečeníčko. Díky ní jsem se měla možnost seznámit s několika foodblogery již na grilovacím pikniku ve Stromovce, z nichž pár se objevilo i na setkání.

Jana – Popečeníčko.cz

Janči přivítání bylo jako vždy milé a usměvavé. Mířila ke mně s dárečky a seznámila mě s foodblogerkami, které už dorazily přede mnou. Ve studiu Chefparade panovala přátelská atmosféra. A jinak tomu nebylo ani po zbytek odpoledne.

 

 

 

 

 

 

 

Dámy v akci ?

Když jsme se sešly všechny a byly oficiálně uvítány, mohly jsme se pustit do „práce“. Společně s Janou nám byl ku pomoci další z kuchařů Chefparade – Vladimír Palička. Poté, co se ujal rozdělování do týmů, vrhly jsme se na vaření.

 

Náš tým: Míša (Lunchtime) a Jarmila (Little Honey Bunny)

Dostaly jsme recept na quiche a tartaletky, které jsme pekly v perfektních multifunkčních troubách od Whirpoolu. Model Jet Chef nás oslňoval svým šestým smyslem a je prakticky dalším kuchařem ve vaší kuchyni. Voňavé quiche byly v troubách raz dva hotové…a kdybyste cítili tu vůni, která se po kuchyni rozplývala, když jsme quiche vyndavaly upečené…

Zatímco jsme pekly náš špenátovo lososový quiche, plánovaly jsme, jaký vytvoříme soutěžní dezert.

Kolik lososa se nevešlo do quiche, tolik zbylo na tataráček

Ačkoli jsme věděly, že naším úkolem bude vykouzlit dezert, který se vejde do ruky, netušily jsme, že časový limit bude 35 minut. Zkuste si to doma ? je to docela sranda a musím říct, že v okamžiku, kdy se stopky začaly odečítat časový limit, v krvi mi pumpoval adrenalin. Čas nás tlačil ale stihly jsme připravit kokosová bezé kolečka s malinovým krémem a opraženými mandličkami. Stihly jsme to tak tak, každopádně to dopadlo podle očekávání ?

Výsledek naší práce: kokosové bezé s malinovým krémem a praženými mandličkami

A i když jsme nevyhrály, nebyl důvod ke smutku. Užily jsme si skvělé odpoledne, odvedli jsme krásnou, voňavou, kreativní, zábavnou práci.

Bylo to mé první setkání, určitě však nebylo poslední… Všichni dohromady vykouzlili perfektní atmosféru a nezapomenutelný zážitek.

 Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *