Moje zkušenosti s kolagenem 3 roky od prvního užívání

Moje zkušenosti s kolagenem 3 roky od prvního užívání

Kolagen, řekla bych, je trendy doplněk stravy aktuální doby, kdy ale stále řada lidí pochybuje o účincích nabízených kolagenových produktů. Moje první zkušenost s pytlíčkem kolagenu se odehrála, tuším, před dvěma, možná spíš třemi lety na festivalu Evolution. Tam jsem se prvně rozhodla koupit si první kúru za nemalé peníze a sledovat, co se bude dít.

Aktuálně si kolagen dopřávám hlavně kvůli těhotenství. A to nejen ten k vnitřnímu užití. Jaké jsou jeho účinky a proč ho zkusit? Snažila jsem se své postřehy shrnout do tohoto článku, který po vás snad bude aspoň trochu přínosný. Předem říkám, že prosím nejde o skrytou reklamu a článek píšu na základě osobních zkušeností bez podnětu kterékoli značky.

Moje první zkušenost s kolagenem

Nemám ráda přesvědčování stánkařů na festivalu, kde se vám mnohdy snaží vnutit fakt ledacos. A rovnou se vyhýbám vystavovatelům, co vás skoro táhnou za ruku, aby si získali vaši pozornost. Kolagen pro vnitřní užívání se tenkrát na festivalu objevil víceméně jako nový produkt, což mě oslovilo samo o sobě. A nevtíravost pána, který značku ProVenus zastupoval, rozhodla o tom, že jsem se nechala zlákat na jeho osobní prezentaci.

Zatímco v dnešní době, když zadáte do vyhledávače „kolagen“, vám vyběhne spousta nabídek, tenkrát před pár lety tu figurovalo jen pár prodejců. Nechala jsem si o tehdejší novince – Dermocolagenu z Německa – povyprávět trochu víc. Samozřejmě byly o jeho účincích vypracovány  různé studie a tak… Říkala jsem si v duchu: „No, tak stará nejsi, abys to tak nutně potřebovala vyzkoušet, ale abys rychle nestárla, je prevence v tomhle věku právě možná na místě… Ale zase za ty peníze…“ No co vám budu povídat, dát za neověřenou 3 měsíční kůru přes litr se vám prostě nechce. Zase na druhou stranu – člověk v životě přijde o víc, než o tolik peněz. Maximálně to zkusím a budu zklamaná.

Jak se ukázalo, tehdejší věk byl vlastně ideální, kdy s kolagenem začít. Na mojezdravi.cz jsem o kolagenu našla fajn článek, kdybyste si chtěli přečíst: Kolagen začne ubývat už před třicítkou. Jak ho pleti efektivně dodat?

Zdroj: www.orling.cz

Jaký byl výsledek

Takže jsem si nakonec tři krabky kolagenu koupila. Každé ráno jsem vypila pytlíček s jemně pomerančovou, nasládlou chutí a čekala. Po dvou měsících jsem si uvědomila, že pleť je taková jemnější, hladší, možná prozářenější. Zkrátka vypadala zdravěji. Tím pádem jsem jí tuhle kolagenovou injekci dopřála za další půl rok s dobrým pocitem, že dělám něco pro svojí „ehm“ krásu.

ProVenus jsem si, tuším, kupovala pak ještě dvakrát. Jak jste možná pochopili, doporučuje se po půl roce zopáknout si tříměsíční kúru, což jsem víceméně dodržovala. Poslední balení jsem dostala k Vánocům minulý rok, ale nedobrala jsem ho.

 

Proč jsem přešla na Oslo Skinlab

Balení Dermokolagenu jsem nedobrala z jediného důvodu – příchod miminka. Ne, že by byl produkt škodlivý, ale obsahuje trošku umělého sladidla, a já jsem se rozhodla, že syntetické věci budu co možná nejlépe obcházet. Umělá sladidla nejsou zdravá pro dospělého, natož pro vyvíjející se miminko.

Hledat náhradu za ProVenus nebylo vůbec těžké. Musela bych být slepá, abych si ve světě Instagramu nevšimla Oslo Skinlab. Jak pravdivé jsou některé recenze, těžko říct. Ale dokud to nezkusím, sama, účinky nepoznám. Hrozně holek přijalo spolupráci s touhle značkou, což mi u některé z nich na profilu pomohlo urvat aspoň nějakou slevu na první nákup.

 

Proč užívám kolagen v těhotenství

Možná si říkáte, proč jsem měla tak velkou potřebu do sebe sypat kolagen i v těhotenství. To je právě to. Kolagen dodává kůži pružnost. Proč si mažeme těhotenská bříška olejem? Abychom kůži pomohly přidat pružnost, zabránily pokud možnos popraskání a nevznikly strie. Ideální je ale dodat kůži výživu i zevnitř. Krom toho břicho není jediná partie, která během těhotenství mění svůj tvar, takže byste se musely imrvére koupat v oleji, abyste měly pocit, že jste své tělo dostatečně hydratovali a dodaly mu péči. Tělo se v těhotenství přirozeně formuje – někomu méně, někomu více. Po porodu zase potřebuje kůže pružnost a regeneraci, aby se dokázala nějak „narovnat“.

Vím, někdo na strie trpí víc, někdo míň, a tím pádem je taky účinnost kolagenu individuální. Já jsem si ale řekla, že udělám maximum proto, abych po porodu měla svou kůži zase pokud možno pevnou. Tím pádem neužívám teď kolagen v tříměsíční kúře, jako tehdy, ale beru ho už pěkných pár měsíců a ještě nějakou dobu po porodu v tom budu pokračovat.

 

Bonus navíc

Užíváním kolagenu nemůžete nic ztratit, ba naopak. Vedle omlazení pleti má co dočinění i s vitalitou vlasů a nehtů. Samozřejmě nevím, jaký podíl má na mém vzhledu těhotenství, ale uvědomila jsem si, že teď po několika měsíčním užívání, mám pleť v takové kondici, jako snad nikdy. Trpěla jsem vždy spíš problematickou pletí, a proto jsem se bála, že v těhotenství budu vlivem hormonů osypaná pupínky všude možně. Naštěstí se tak nestalo a naopak – řekla bych, že kolagen dodal mojí pleti hodně vitality. Přičítám tomu body i za použití kosmetiky, o které budu psát později. Nicméně – podtrženo sečteno – jsem nikdy (od puberty) neměla jemnější pleť a lepší kvalitu vlasů, než teď. Mimo to se mi zjemnily i vrásky vedoucí od nosu ke koutkům rtů, které se mi do kůže stačily vrýsovat.

Takže jestli má užívání kolagenu smysl? Za mě ANO.

Jak se užívá a jak chutná

Kolagen od Oslo SkinLab je zabalený do pytlíčků – co pytlíček, to denní dávka. Jestli si ho rozmícháte ve vodě, anebo si ho přidáte do jídla, je na vás. Jeho velkou výhodou je právě to, že nemá chuť ani vůni. Já si ho nejradši přidávám ráno do kaše. A tyhle odměřené pytlíčky mají výhodu zase v tom, že kolagenem neplácáte a můžete si ho vzít s sebou kamkoliv, než kdybyste doma měli postavenou nějakou pixlu.

 

Jakou další formu kolagenu používám

Vedle vnitřně užívaného kolagenu nedám dopustit na kolagen sérum na pleť od Body Factory. Jde o českou firmu, která má jednak své zkrášlovací studio v Praze na Žižkově a také dodává know how a vybavení dalším salonům. Kolagen je jejich vlastní přípravek, který si nechávají vyrábět v Česku. Malé množství se aplikuje pod krém a krásně vyhlazuje pleť. Dá se používat i na zbytek těla.

 

 

 

 Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *