Podpora zdraví od Semixu

Podpora zdraví od Semixu

Ve chvíli, kdy se mi do rukou dostala spousta výrobků od značky Semix, začala jsem žasnout nad svou neznalostí v sortimentu této značky. Jediné produkty, které mi přišly povědomé, byly müsli svačinky, jako jsou srdíčka a další podobné snacky. Nad spoustou kaší a cereálií jsem žasla. O to víc, když jsem pak výrobky začala jeden po druhém ochutnávat.

Semix není jen značka vyrábějící müsli. Koncept Semixu se kromě jiného zaměřuje na snížení jednoduchých cukrů ve stravě. Své výrobky zařazuje do 4 kategorií – podle množství přidaného cukru. Nadměrná konzumace cukru je v stále v moderní civilizaci, resp. konzumní společnosti velký problém. Já sama se snažím rafinovanému cukru vyhnout, a tak jsem pečlivě studovala z brožury, které z výrobků jsou ty, které neobsahují žádný přidaný cukr a které jsou ty, v nichž je dodáno jen malé množství cukru.

Jsem velký milovník snídaní, a proto mě potěšila řada instantních kaší, s nimiž s chutí odstartuji den. Jako první jsem sáhla po ovesné kaši s vanilkou. Po ochutnání jsem byla velice potěšená chutí. Nejen, že kaše není opravdu příliš sladká, ale navíc je v ní opravdová vanilka. Mňam! Moc dobré jsou i proteinové kaše nebo vícezrnná kaše, která je vhodná i pro celiaky a navíc neobsahuje žádný třtinový ani řepný cukr a je bez sladida.

Další novinkou pro mě byly například neslazené ovesné, špaldové a pohankové lupínky. Další skvělý základ pro mou snídani. Přidám do misky nějaké to ovoce, jogurt a kokos nebo skořici a mám vystaráno. Když už jsme u těch snídaní, našla jsem v krabici mleté lněné semínko. Ačkoli je lněné semínko samo o sobě skvělá potravina, obsahuje hodně vlákniny a zdravé tuky (Omega3 MK), při jeho konzumaci ale musíme hodně kousat, abychom z něj získaly veškeré bohatství. Namleté lněné semínko si tak přidávám nejen do kaší, ale přidala jsem ho do domácích celozrnných špaldových bagetek. Opět krok k tomu, připravit si zdravou snídani nebo svačinu. Recept na bagetky najdete ZDE.

Semix dále vyrábí také pečící směsi. Z velké krabice jsem vytáhla směs na ječný chléb. Ještě jsem ze směsi chleba neupekla, ale věřím, že bude stát za to. Ve dvou plátcích upečeného chleba se skrývá 8g vlákniny. Vedle toho jsem objevila krabičku pro přípravu bezlepkového krtkova dortu. Ten jsem jako malá milovala. A pokud ho mají rádi i celiaci, mají možnost se do dortu pustit.

Semix nabízí něco i pro mlsaly. Jsou to již zmiňovaná srdíčka. Najdete je ve variantách s ovocem, čokoládou, čokoládou a kokosem. Obsahují sice nějaký ten cukr, ale když oni jsou tak dobré – pořád lepší než sušenka a nesníte jich tolik ?

Pár slov na konec

Ještě pár slov k Semixu. Při ochutnávání výrobků jsem listovala brožurou, kde jsem se mimo jiné dověděla, že Semix je vlastníkem certifikátu BIO, KOSHER a mnoha dalších. Vedle toho si firma vysloužila mezinárodní ocenění v některých soutěžích.  Svou výrobu započala firma v roce 1995. Od té doby svou výrobu exportuje do 32 zemí světa. Zaměřuje se na výrobu již zmiňovaných celozrných cereálií a pečících směsí, ale také na výrobu BIO, DIA a bezlepkových produktů. Zároveň je největším zpracovatelem máku u nás.

Semix od jara roku 2016 přestal ve své výrobě používat palmový tuk a to i přesto, že vlastní certifikát RSPO.

 

Podtrženo sečteno…

…dávám Semixu palec nahoru. Baví mě rozsáhlý sortiment, kterým jsem tak rozšířila varianty svých snídaní (navíc bez přidaného cukru). Když mě honí mlsná, sáhnu po křupavých srdíčkách, které sice jsou sladké, ale určitě si je nebudu muset vyčítat jako kteroukoliv sušenku nebo jinou sladkost. Jako dodatečné plus vidím zájem o ochranu životního prostředí, kteoru projevuje v projektech pro záchranu přírody.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *