Pohádka o degustaci, která nedopadla špatně

Pohádka o degustaci, která nedopadla špatně

Než se dostanu k samotnému příběhu, ráda bych zmínila, že nejde o promo, za kreré bych dostala zaplaceno nebo byla zahrnuta láhvemi Samurai Shotu. Jsem poměrně zvědavý člověk, a proto… k tomu už se dostanu v příběhu.

Ráda chodím na různé food festivaly a festivaly dobrého pití. Překvapivé u foodbloggerky, já vím 🙂 A když jsem jednou šmejdila po náplavce mezi stánky s cidery, zaregistrovala jsem u jednoho drobného stánku láhev se zvláštním logem. Láhev mi připomínala Jegra nebo něco podobného. Ty na první pohled poutavé láhve mi zakryl hlouček zvědavců. Řekla jsem si, že to nenechám jen tak a vrátím se tam později. Jenže to jsem bohužel neudělala, jelikož mám celkem slabou paměť. Naštěstí ne tolik, abych zapomněla název Samurai Shot.

A tak jsem vlítla na net a k mému údivu jsem se dočetla, že nejde o alkohol, ale o přírodní kicker na bázi čaje. Kvalitního čaje. Je tak silný, že stačí panák a nakopne vás líp než silné kafe. Kafe je totiž známé pro svůj rychlý náběh, ale taky rychlý pokles energie.  Zaradovala jsem se. Hledala jsem už kolikrát nějaký přírodní povzbuzovák, který by zastoupil starý dobrý Redbull.

A jak jsem psala v úvodu – jsem celkem zvědavý člověk, a protože jsem chtěla mermomocí produkty vyzkoušet a dovědět se o nich něco víc, rozhodla jsem se Samuraiům napsat. Ano, jsou firmy, které vás osloví jako bloggerku sami, abyste otestovali jejich produkt, což je super, ale nebaví mě být jen pasivní, proto jsem aktivně vystartovala za Samurai Shotem sama. Některé firmy se naopak spoléhají věří, že si o jejich dobrých produktech lidi řeknou mezi sebou. A ano, jak je vidět, existují takové 🙂

Dostala jsem pozvání do „kanceláře“. Já tedy nevěděla, kam jdu 🙂  Nečekala jsem ani, že to bude tak mimořádně příjemné setkání. Dorazila jsem na adresu v Holešovicích. Novým domovem Samurai Shotu je taková hala, kterou rozhodně nepřehlédnete. Na vratech je to magické logo, které mě přitáhlo už na festivalu cideru. Na první pohled to možná neuvidíte, ale v tom logu je vepsáno Samurai Shot.

Pár chvilek po usazení k baru už přede mnou stál drink. Nealko Lim-ča v letním parnu perfektně bodla! Nejen, že vás osvěží, ale zároveň vás díky bohatému čajovému výluhu povzbudí.  A co je ještě super – obsahuje jen 2 % cukru. Kvůli tomu, že je zvykem přidávat do limonád spoustu cukru, je nepiju, ale Lim-ču jsem si fakt zamilovala na první ochutnání.

Než jsme se dostali k panákování, dověděla jsem se, že jeden ze zakladatelů – Jaromír Horák – je již 15 let hluboko ponořen do čaje a čajové kultury. Samurai Shot nevznikl v rukách někoho, kdo si ráno zalije čaj horkou vodou a jednoho dne ho osvítilo a řekl si, že z toho udělá business, ale vznikl v rukách člověka, který ví o čaji obrovskou spoustu informací, zná povzbuzující účinky čaje a ví nejlépe, jak se k čaji chovat a jak s ním lze a nelze zacházet, abychom z něj dostali to nejlepší, co nabízí. Tento čajový mistr má mimochodem v rukách i několik let probíhající Čajomír fest.

Druhý ze zakladatelů Samurai Shotu – Martin Solnička  – nám rozlil první panáky jednoho ze základní edice Samuraiů – Bitter Green, který obsahuje 75 mg kofeinu ve větším panáku. Ano, každý Samurai Shot má změřené množství kofeinu, které se v silném čajovém výluhu nachází. Takže krom toho, že si můžete vybrat mezi různými chutěmi, můžete se zaměřit i na různé množství kofeinu nebo zkusit některou z lehce doslazených variant s obsahem třtinového nebo kokosového cukru.  Samurai Shot totiž není zpravidla slazený, jen některé z jeho variant.

Jak jsem se během degu dověděla, existuje pár stabilních druhů základní edice a k tomu Jaromír s Martinem vytvářejí ještě speciální Samurai Shoty, které čas od času obměňují a vymýšlejí nové chutě. Nejnovější je momentálně příchuť Masala Spicy, na které díky příjemně kořeněné, nasládlé chuti začnu ujíždět pravděpodobně na podzim. Ačkoli třeba si místo toho pořídím novinku, která se právě chystá. Bohužel mi ale neprozradili, jaká to bude.

Mimochodem z té základní edice mi nejvíc chutnal Pure Dark, který je vyrobený z čínského černého čaje pu-erh a obsahuje 80 mg kofeinu v jednom panáku. Ze speciální edice mi nejvíc koštoval právě Masala Spicy a Matcha Booster, který je slazený hruškovou šťávou.

Jela jsem už asi čtvrtého panáka a uvědomila jsem si, že to několikátý den trvající a neustávající vedro, které je toto léto chvílemi opravdu nesnesitelné a ze kterého jsem málem v tramvaji při cestě do Holešovic padla na znak, mi už přestává vadit a že naopak cítím obrovský příval energie.  Samurai Shot předvedl, co umí. Ale co vedlejší účinky? Dá se to s těmihle panáky přehnat?

Ano, tak jako je to se vším ostatním, i tady se musí znát rozumná míra. Samurai Shot se pije po panácích, ne po sklenicích. Jeho povzbuzující účinky se projeví už po trošce, což je fakt super, pokud nemáte zrovna chuť vypít hrnec čaje 🙂 Pokud se to přežene a jste nalačno, může se vám udělat trochu špatně. Upřímně, asi by to musel být pořádná dávka. Ochutnala jsem všechny Samuraie a spíš než závrať jsem měla pocit, že domů poběžím před vlakem.

Ale musím potvrdit nepříznivé účinky přemíry čaje svou historkou, kdy jsem to přehnala s matchou. Někdy jsem si dávala matchu po cvičení, taky jako takový shot. Rozmíchala jsem si pytlíček čaje od Harmony, kápla jsem si tam třeba trochu ovocné šťávy a povzbudila svůj metabolismus ke svižnosti. Jenže jsem pytlíčky spotřebovala a koupila jsem si v pytlíku bio matchu, kterou jsem si už musela odměřovat sama – takže podle oka. No a tak jsem do sebe po cvičení kopla shota, neuhlídala množství a už jsem běžela objímat mísu. Ptala jsem se Jaromíra, jestli je možné, že se mi udělalo šoufl po troše matchy, a opravdu mi potvrdil, že mi nejspíš ujela ruka. Řeknu vám, že se mi ještě dlouho kroutila pusa při pomyšlení na matcha tea.

Degustaci jsme proložili ještě jednou novinkou – Plechovka Maté Green, která obsahuje 80 mg mateinu – kofeinu z maté. Takže opět slušný kicker, řekla bych 🙂

Měla bych o Samurai Shotu ještě co vyprávět, dověděla jsem se fakt spoustu informací, ale řadu z nich se dovíte i na Samurai webovkách, včetně receptů na drinky, které si ze Samurai Shotu můžete připravit.

Ráda bych své pocity shrnula do nějakého všeříkajícího závěru a začnu zvoláním: Konečně! Konečně jsem objevila přírodní, kvalitní shot bez cukru a sladidel, jehož největšími přednostmi jsou kvalita a zaručený příval energie. Chtěla jsem jednoduše ochutnat Samurai Shot a zjistit o něm něco víc. Nakonec se z toho vyklubala skvělá degustace všech jeho podob a to navíc v příjemném prostředí, s příjemnými pány, kteří za Samuraiem stojí a kteří se pevně drží zásady dát lidem to nejlepší. Toho si moc cením, a proto jsem se rozhodla věnovat Samurai Shotu tento článek. Pěkně jsme si zapanákovali a přitom jsem se domů vrátila bez následků a mísa se tak nedočkala žádného objímání.

Mimochodem, zkusila jsme Pure Dark namíchat se svým oblíbeným ciderem Tátův sad a vznikl z toho skvělý osvěžující drink, obzvlášť během uklízení baráku bodnul 🙂Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *