Vejce zapečené v palačince s kozím sýrem a žampiony

Vejce zapečené v palačince s kozím sýrem a žampiony

Miluji snídaně. Ránem začíná den a já si myslím, že když ho začnete dobře, máte velký předpoklad, že bude dobře pokračovat až do večera.

Úplně asi nejvíc si užívám snídaně, když je léto a jsou vyloženě teplá rána. Jsem poměrně ranní ptáče, nepřipadá v úvahu, že bych snídala až někdy v 9, ba dokonce 8 hodin ráno. Proto musí být fakt léto každým coulem, abych si venku udělala pohodlí už tak brzy a vychutnala si skvělý start dne. I proto si nejvíc užívám snídani na dovolené u moře. Naposledy to bylo na Kanárech a myslím, že tam jsem si ty snídaně užila fakt  perfetkně. Nemůžu říct, že nejlíp. „Nejlíp“ říkám pokaždé, když se vrátím z dovolené ? Slabý plátek tmavého chleba, džem z lesních plodů a queso fresco, vyzrálé mango,…a…achjo! Chci zpátky na Kanáry ?

Moc jsem se zasnila ? Teď zpět…

Představa, jak někdo připraví báječnou snídani za vás a cítíte se u toho v sedmém nebi je krásná. Není kvůli tomu nutné někam cestovat. Představte si tu radost, když někoho snídaní potěšíte vy, ve vašem útulném domově. To zahřeje ještě mnohem víc, než sluníčko. A tím spíš, když si dáte na snídani záležet. Tento recept není nijak složitý, a přesto jím zabodujete.

Tato verze s kozím sýrem je vodítkem pro gurmány i pro ty, kteří se nebojí experimentovat. Na světě je mnohem víc sýrů, než čerstvý kozí. A také se k nim budou hodit třeba jiné kombinace. Takže například Lučina smíchaná s bylinkami bude další skvělou alternativou k tomuto receptu. K tomu kousek dobré šunky…

Zkrátka asi sami víte, co má šťastlivec, pro kterého snídani připravíte, anebo vy, nejraději.

 

Doba přípravy: 20 minut
Doba pečení: 20 minut

Množství: 3 mističky

Suroviny:

Palačinky:

 • 50 g hladké mouky (můžete použít i celozrnnou)
 • Špetka soli
 • 120 ml vody
 • Olej na smažení

Náplň:

 • ½ menší cibule
 • ½ lžíce olivového oleje
 • 40 g žampionů
 • 50 g tvarohového kozího sýra
 • 4 vejce
 • 3 cherry rajčata

 

Postup:

 1. Z mouky, soli a vody rozmíchejte těsto. Na rozehřáté pánvi potřené lehce olejem opékejte palačinky o průměru  asi 15 cm – záleží na velikosti mističek. Jednou palačinkou si zkuste mističku vystlat.
 2. Cibuli nakrájejte na tenká půlkolečka a pozvolna restujte na lžíci oleje. Když cibule zesklovatí, přidejte na slabé plátky pokrájené žampiony. Osolte a restujte, dokud nezačnou žampiony zlátnout.
 3. V misce promíchejte kozí sýr s jedním vejcem, orestovanými žampiony s cibulkou, dochuťte solí a pepřem.
 4. Palačinkami vyložte zapékací mističky. Do každé dejte trochu sýrové směsi. Navrch vyklepněte po jednom vejci. Rozkrojená rajčátka rozložte po stranách. Vložte do trouby předehřáté na 180 °C a pečte 20 – 25 minut.
 5. Opepřete čerstvě drceným pepřem.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *