Z Vařeniště na NOVÝ BLOG ZDRAVĚ ŽIVENÁ

Z Vařeniště na NOVÝ BLOG ZDRAVĚ ŽIVENÁ

Po více než sedmi letech blogování na Vařeništi jsem se rozhodla přejít na nový blog – Zdravě živená. Důvodů ke změně bylo více. Podnět, který k finálnímu rozhodnutí „udělat to“ přispěl, byl jediný.

Tady jsou tři hlavní důvody, proč vás odteď zvu na nový blog Zdravě živená.

Důvod č. 1.

Během sedmi let se člověk může dost změnit a posunout. Když se podíváte na moje prvopočátky, byly poměrně tristní. Ale v tu dobu tady nefungovaly blogy a foodblogy běžně. Byla nás hrstka, která jsme využila potenciál on-line prostředí pro to, abychom sdíleli s ostatními svůj koníček a inspirovali tím i ostatní. Nějaký foodstyling? Tak na ten se prostě moc nehrálo 🙂 Až časem, ale mě to stejně moc nedocházelo.

Brala jsem blog jako takové jednoduché uložiště pro své recepty, které mohly někomu přispět ve snaze vařit rychlá a zdravá jídla…no, zdravá. Někdy recepty nebyly třeba úplně zdravé, sem tam se našla i těžší jídla a dezerty, které jsem vařila a pekla pro rodinu.

Během těch sedmi let prošla i nějakým osobním vývojem, nicméně zdravému jídlu jsem nedala pokoj a spíš jsem „vyzrála“ v postoji k tomu, co je a co není zdravé. Vydala jsem se na cestu, na které hodlám zůstat – cesta zdravého životního stylu bez prefabrikátů a nezdravých jídel, plná zdravých potravin a receptů z nich. Vařeniště je sice název zapamatovatelný, ale nevypovídá o charakteru blogu. Zdravě živená – to už je vcelku jasné, že? 🙂

 

Důvod č. 2

Za celých těch 7 let jsem aktivitu na blogu nepřerušila. Nemůžu bez blogu být prostě 🙂 Baví mě tvořit něco nového a hrozně mě těší, když mám od vás nějaký feedback. Jenže nejsem moc schopná ajťačka a kdysi jsem potřebovala k předělání Vařeniště pomoct, protože šablona v základní verzi neobsahovala příliš udělátek pro obyčejného uživatele, který by se obešel bez zásahů do zdrojových kódů v editoru.

Blog je aktuálně „zastaralý“ – tak mi to hlásil administrátor. Některé věci špatně fungovaly. A tak přišel ten spoušťěč.

 

SPOUŠTĚČ

Po hlášení o zastaralém „php“ (nevím, co je to), jsem web aktualizovala na novější formu – několikrát. Vždycky spadl celý blog. Po poradě v poradně jsem dostala radu, resp. řešení – postavte nově blog.

Pro mě, jako pro laika, to znamenalo opět najít někoho, kdo se v tom pohrabe, aby Vařeniště napravil a uvedl do schopného stavu.

A to jsem si řekla „Dost!“ Tohle je možná ten moment, kdy je třeba se rozhoupat k tomu, co jsem chtěla udělat už kdysi – nové jméno, nový vzhled, svěží vítr do plachet. Honza, který název vymyslel už kdysi, mě v tom jedině podpořil. I v tom investovat do rozšířené verze šablony, kterou jsem si vyhlídla, abych mohla web, resp. úpravy vzhledu, upravovat pokud možno sama a tak, aby se mi to líbilo.

A tak jsem v květnu intenzivně pracovala na Zdravě živené, přelila do ní i nějaké svoje recepty z Vařeniště a teď už chci fungovat právě tam.

 

Důvod 3.

Mám ráda nové začátky. Aby něco mohlo začít, musí občas i něco skončit. Vařeniště budu ještě nějakou dobu udržovat, nevymizí tedy z on-line prostředí, ale nové příspěvky už budu přidávat na Zdravě živenou. Těším se tam na vás!

 Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *