Gastroorgastický zážitek v Art Nouveau

Gastroorgastický zážitek v Art Nouveau

Secesní perla v centru Prahy Obecní dům je jednou z nejkrásnějších staveb Prahy. Francouzskou restauraci Art Nouveau, která se uvnitř nachází, jsem míjela mnohokrát, ale nikdy by mě nenapadlo, že jednou budu sedět přímo uvnitř. Pokud jste také jedním z těch, kteří nepomysleli na návštěvu jedné z nejlepších restaurací Prahy, čtěte dál. Pravděpodobně začnete o návštěvě silně uvažovat.

V rámci Restu Week jsme přítelovou zásluhou zavítali do jedné z nejváženějších restaurací v Praze. Již samotné umístění restaurace je velice originální a vaše očekávání v neopakovatelný zážitek tím ještě umocní. Přiznávám, že při pohledu na menu jsem se cítila rozpačitě. V tak vznešeném podniku se neocitáte běžně, co když se ztrapníte? Nicméně mě přítel popadl za ruku a vedl mě k masivním dveřím vedoucím do ohromujícího interiéru.

Procházím rozlehlou restaurací osvětlenou třpitivými lustry vysoko nad hlavou. Vše kolem mě se blýská. Dosedám na židli potaženou luxusní látkou, která skvěle ladí se zbytkem výzdoby. Mé oči kmitají po čistoskvoucí kráse nablyštěného interiéru. Vše to na mě působí velikolepým dojmem. Ke stolu přichází velice milý číšník. Jeho profesionální chování však není přetvářkou nabubřelého číšníka luxusní restaurace. Velice mě překvapuje svým přátelským vystupováním, při němž se však drží určitého kodexu. Z přehledného a pestrého menu si vybíráme tříchodové menu. Než se opět stačím rozhlédnout, přináší nám další číšník čerstvé pečivo s máslem s vulkanickou solí a chvíli poté amuse bouche, tedy pozornost šéfkuchaře.

A již se to nese. Naše předkrmy jsou naservírovány s velkou grácií. Číšník představuje umělecká, které nám talentovaní kuchaři připravili a my můžeme ochutnat první sousto těchto skvostně vypadajících předkrmů. Moje chuťové pohárky se třásly na SALÁT ZE STŘEDOMOŘSKÉ CHOBOTNICE SE ŠALOTKOU, s plátky opečeného sashimi tuňáka, mousse z bazalky a chilli.

Přítelovy GRILOVANÉ MUŠLE SVATÉHO JAKUBA S HRÁŠKOVÝM KRÉMEM, s divokou mátou, marinovanou červenou řepou vypadaly stejně tak božsky, jako moje volba. Vše s perfektní přesností našlo své místo na talíři, kerý hrál barvami a chutěmi. Značně se zde projevují znalosti zajímavých technologických postupů.

Můj hlavní chod nebyl méně skvostnější, než předkrm. Objednala jsem si rybu dne, což byl LOSOS SE ŠAFRÁNOVOU PĚNOU, s concasse z masových tomatů, mini bramborami La Ratte. Růžovými kvítky zdobené jídlo je něco, co obvykle nedostáváte. Krása na pohled, a ta chuť! To samé platí i o GRILOVANÝCH KREVETÁCH BLACK TIGER, TARTARU Z TUŇÁKA s otevřenými lasagnemi, omáčkou z červeného curry a kokosového mléka. Perfektní kombinace chutí a hra se zajímavými upravami vytvořila další zážitek pro chuťové pohárky.

Perfektní foodstyling nepostrádal ani dezert. A zde jsem šla opravdu do kolen. Znovu chci spatřit a ochutnat božskou MRAŽENOU KOKOSOVOU PĚNU, která byla ztvárněná v podobě „děrované“ koule, skrze níž prokukovalo mangové pyré. Dezert byl doplněný dalšími úžasnými komplementy. Když jsem se náležitě pokochala, zabořila jsem se příborem do té nejdokonalejší sladké tečky, kterou jsem si mohla přát. Můj přítel se blaženě usmíval během soust LEDOVÉHO NUGÁTU zalitého záplavou čokolády, což jasně znčilo jeho mimořádnou spokojenost.

Jídlo může skvěle chutnat, ale pokud vám jej někdo naservíruje s obrovskou pečlivostí, je zážitek z něj o mnoho větší. Do restaurace jsem vcházela s velkým očekáváním i nervozitou. Nervozita ze mě spadla velice brzy a očekávání? Neskutečný zážitek je přebil tisíce ranami gastroorgastického potěšení.1 komentář k “Gastroorgastický zážitek v Art Nouveau”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *