Lněná kaše s pečenou hruškou aneb Moje „předporodní“ kaše

Lněná kaše s pečenou hruškou aneb Moje „předporodní“ kaše

Lněné semínko, ví se, je zdravé. Nejvíc zdravotních benefitů z něj získáme podrcením, protože obal semínka je tak pevný, že si s ním naše trávicí šťávy neporadí a ten poklad uvnitř semínka během jeho pobytu v našem trávicím ústrojí nevyužijeme. A věděli jste, že lněné semínko, krom toho, že obsahuje hodně vlákniny, zdravé tuky a minerály, uvolňuje také hladké svalstvo? To prý pomáhá k hladšímu průběhu porodu. A víte, dámy, co také pomáhá?

Podle různých studií se zjistilo, že každodenní konzumace 6 datlí přispívá ke snazšímu porodu. Měly by se začít pravidelně jíst tak od 36. týdne – stejně, jako drcené lněné semínko. K tomuhle postřehu mě navedla kamarádka, taky už maminka, která mě kromě rad vybavila i maliníkovým čajem. Lněné semínko jsem měla ve špajzu a na nákup čaje už jsem se také chystala, ale o těch datlích jsem to fakt netušila. Každopádně když si zagoogllíte, ty studie k pozitivním účinkům datlí najdete.

Upřímně, kdo z nás by nesnil o hladkém a pokud možno rychlém průběhu porodu? A tak není divu, že hledáme různé rady a tipy, abychom tomu pomohly, jak nejlépe dovedeme. A jestliže mlsání datlí a lněného semínka spolu s popíjením čaje maliníku může byť jen trochu pomoct, byla by škoda to ty 4 týdny nedodržet. Upřímně, já velký žrout datlí nejsem, ale právě v kaši jsou super doplňkem pro jejich sladivost.Většinou si do kaše dávám pro oslazní „jen“ 3 – to mi bohatě stačí… a ty tři zbylé sním během dne.  Co se týče lněného semínka, dávala jsem si ho občas do kaše už předtím, jen teď jsem zvýšila jeho dávky 🙂 Nemusíte kupovat už namleté semínko, které je nejčastěji k sehnání v nějaké směsi s dalšími ingrediencemi. Lněné semínko stačí na chvíli prohnat v mixéru. Kromě zamíchání do kaše ho můžete také vypít ve sklenici vody. Ale to se mě osobně nějak příčí.

Krom datlí a lněného semínka užívám už nějakou dobu kolagen, který si do kaše přidávám taky. Kdybyste se chtěly dočíst o mých zkušenostech s kolagenem získaných během posledních tří let, sepsala jsem pár postřehů do článku.

Takže teď už nezbývá, než shrnout tyhle tipy do receptu 🙂

 

Doba přípravy: 15 minut

Množství: 1 porce

Suroviny:

 • 2 plné lžíce jemných ovesných vloček – 30 g
 • 1 plná lžíce namletého lněného semínka – 15 g
 • 3 sušené datle
 • 140 ml horké vody, mléka nebo rostlinného mléka
 • Kolagen
 • Jogurt na ozdobení

 

Pečená hruška:

 • 1 malá hruška nebo polovina středního plodu
 • Javorový sirup
 • Mletá skořice

 

Postup:

 1. Hrušku nakrájejte na měsíčky nebo na plátky. Vyskládejte na plech vyložený pečicím papírem. Potřete javorovým sirupem a poprašte skořicí. Pečte při 200 °C dozlatova.
 2. Do misky nasypejte vločky a lněné semínko. Přidejte najemno pokrájené datle. Zalijte horkou vodou nebo mlékem a nechte odstát.
 3. Až kaše trochu zchladne, přidejte kolagen a promíchejte.
 4. V misce ozdobte jogurtem a pečenou hruškou.

 Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *