Veganské proteinové brownies

Veganské proteinové brownies

Před Vánoci jsem pro Vás na FB připravila s Feel Good Family soutěž o zdravý balíček. Vzpomínáte si, jaká byla pravidla soutěže? Chtěla jsem od vědět, jaké suroviny vás baví a z jakých surovin byste si přáli číst recepty. Kritériem pro hodnocení byla originalita. Výherní byla odpověď, v níž se objevil konopný protein. Díky tomu jsem ho opravdu koupila a začala objevovat jeho skvělé vlastnosti. Vlastně jsem si ho zamilovala. Před soutěží by mě asi nenapadlo sáhnout zrovna po konopném proteinu.

Proteinové brownies jsou tedy inspirací od Vás. Vy rádi zdravě mlsáte, já taky ? a co bych vám měla lhát, prostě čas od času to sladké potřebuji, jako každý správný hříšník. Ale jde to i zdravě. Projeďte si jen narychlo složení a uznejte sami, je na tom receptu něco nezdravého? Nezdravé je jen množství, které sníte, ale garantuji vám, že jsou brownies tak syté, že naráz celý plech nesprdnete.

Ještě poznámka ke karobu. Má malinko „nahořklou“ chuť. Nebo mě to alespoň po upečení tak přijde a jestli se toho bojíte, více si brownies oslaďte. Já obecně sladím méně, proto pokud jste zvyklí, přidejte si více sirupu anebo si brownies lehce přelije předtím, než se do nich pustíte.

Důležitá poznámka: zjistila jsem, že nejlepší jsou brownies druhý den, když je zavřete např. do plastové krabičky a dáte do chladu. To jsou pak takové „mazlavé“ – to zbožňuji. Ke snídani ideál!!

Doba přípravy: 10 minut
Doba pečení: 25 min. pečení

Množství: pekáček cca 20×30 cm

Suroviny:

  • 60 g drcených ovesných vloček
  • 250 g celozrnné hladké mouky
  • 60 g konopného proteinu
  • 15 g karobového prášku
  • 100 – 120 g javorového (nebo jiného) sirupu
  • 220 g oloupaného jablka
  • 350 ml rostlinného mléka

Postup:

  1. V míse promíchejte vločky s moukou, proteinem a karobem. Přidejte nahrubo nastrouhané jablko, sirup a rostlinné mléko. Promíchejte.
  2. Pekáček vyložte pečícím papírem a směs do něj vlijte. Rozetřete na stejnoměrnou vrstvu a vložte do trouby předehřáté na 170 °C. pečte asi 25 minut.

Tip: Nejlepší budou brownies druhý den. Uložte je v plastové krabičce do lednice. Jsou pak vláčnější a je to opravdová delikatesa.

 Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *