Fíkové kostičky s kokosem

Fíkové kostičky s kokosem

Inspiraci pro tento recept jsem pochytila při vzpomínce na fíkový salámek, který mamka kdysi na Vánoce připravovala. Jeho základem byly sice také fíky, ale v receptu, který mamka dělávala, byl i cukr a další přísady (o ty ale tak nejde). Když sníte sušený fík, máte pocit, že chcete přikusovat ještě kostku cukru? Já to vidím spíš naopak. Sladkost jsem vykompenzovala lahodným kokosem. Co jsem si ale neodpustila, je rum. Možná, že v mamky receptu ani nebyl, ale… Rum se přeci do vánočního cukroví hodí, ne? ?

Jak souvisí salámek s kostičkami? Nijak. Prostě jsem si chtěla déle hrát a užít si více kokosu v každém soustu. Hmotu jsem tedy začala tvarovat do kuliček a pak mě napadlo: „Opravdu si to udělám tak snadné? Kuličky dělá každý, udělám si kostičky“. Přišla zkátka hravá nálada, takže pokud nemáte zrovna času nazbyt, nebo se vám kostičky nelíbí, uválejte kuličky ?

Doba přípravy: 10 minut

Množství: cca 12 kostiček

Suroviny:

  • 130 g sušených fíků
  • 1 lžíce tuzemáku
  • 25 g bílku
  • 20 g strouhaného kokosu + na obalení
  • 15 g ovesných vloček

Postup:

Fíky pokrájejte na menší kusy a společně s ostatními surovinami promixujte v nožovém mixéru. Z hmoty tvarujte kostičky nebo kuličky a obalujte v kokosu.

 Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *