Snídaně pro CREATIVE MORNINGS Prague

Snídaně pro CREATIVE MORNINGS Prague

 

Před několika dny mi přišla nabídka na přípravu snídaně pro Creative Mornings Prague. Tyto rána se konají v mnoha státech po celém světě. A také tým CM Prague pravidelně připravuje ranní program, během kterého se návštěvníci nasnídají a poté si poslechnou přednášku na určité téma. Tématem pro červenec je Heritage.

Červencové Creative Morning se odehrávalo na kouzelném místě, v srdci staré Prahy, konkrétně v Centru Franze Kafky. Salonek pro posluchače pojal 85 lidí. A právě pro ně jsem měla možnost připravit snídani. Nabídka mě ohromně potěšila. A stalo se tak díky grillpikniku, na který mě Jana, autorka foodblogu Popečeníčko.cz, nedávno pozvala a seznámila mě zde s Ladou, jež krom jiného vybírá i „kuchařku“ pro snídani CM.

Nastal čtvrtek, 24. červenec a já zahájila svou směnu v kuchyni. Ve večerních hodinách jsem z trouby vyndávala poslední tvarohový koláč a započala debordelizaci kuchyně.

Očekávaný den D nadešel. Počasí nám přeje, z čehož mám velkou radost. Návštěvníci si budou moct vychutnat snídani na hezké venkovní terase za svěžího letního rána.

Díky mému obětavému příteli jsme náklad odvezli na místo včas a v pořádku. Další pomoci se na místě ujal i tým Creative Mornings Prague, díky nimž jsme naaranžovali tácy na stůl, připravili domácí limonádu a hosté mohli začít hodovat.

Měla jsem obavy, že lidem nemusí má snídaně chutnat. Ale v koši naštěstí jídlo nekončilo a při pohledu na vyprazdňující se tácy a spokojené strávníky jsem měla radost. Obzvlášť, když ke mně byla směrována nějaká ta pochvala nebo poděkování.

Na krásné kreativní ráno 25. července 2014 se budu ráda ve vzpomínkách vracet a doufat, že se mi třeba ještě někdy naskytne další skvělá příležitost, kdy budu moct potěšit chuťové pohárky dalším a dalším milým lidem.

A co jsem ke snídani připravila?

Tvarohový koláč

Malé bábovičky

Jablkovo vločkovou buchtu s jogurtem

 

Slaný závin s houbami, cuketou a sýrem

Quiche s hráškem a šunkou

 

Citrusová limonáda se zázvoremNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *